X
تبلیغات
زولا

فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد است و به هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی که ما را احاطه کرده اند گفته می شود.

اصول فنگ شویی با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.

 

فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد است و به هنر چیدمان محیط برای ایجاد تعادل و هماهنگی بهتر میان انرژی هایی که ما را احاطه کرده اند گفته می شود.

اصول فنگ شویی با زندگی های پراضطراب و خانه های مدرن ما مطابقت دارد.

اشیا را تلنبار نکنید اشیای غیرلازم را حذف کنید تا شاهد تجدید حیات و جریان انرژی و فوران نیرو در رگ های زندگی تان باشید. این یک لطف عملی، محسوس و ملموس است که می توانید در حق خود روا دارید.
حفظ اشیای زائد در گوشه و کنار منزل می تواند تأثیر مخربی داشته باشد. در خانه خود کشوی مخصوص نگهداری اشیای زائد داشته باشید. لازم نیست مرتب باشد هدف از وجودش پالایش انباشتگی است. جایی برای حفظ و نگهداری از متعلقات شما تا مابقی فضای خانه تابناک، گشاده و انرژی در آن سیال و در حرکت باشد نه راکد و ایستا. (پیشنهاد میکنم در رفع انباشتگی به جایی برسید که همچین کشوهایی هم نداشته باشید)

پاک و خلوت نگهداشتن در ورودی بسیار مهم است. انباشتگی در نزدیکی در ورودی اصلی خانه تانانرژی بسیار بدی تولید می کند.

هر چیزی را که پشت درها است و نمی گذارد درها کامل باز شود مانند گیره ها و جالباسی ها یا اثاث منزل از جمله سطل زباله یا سبد لباس، بردارید. وقتی درها به آسانی باز نمی شود، انرژی نمی تواند آزادانه در خانه شما بچرخد.


اتاق خواب شما انباری نیست. درست نیست که رایانه، دوچرخه ورزشی، وسایل شکسته و اشیایی که استفاده نمی کنید را در این اتاق بگذارید. انباشتگی در اتاق خواب ممنوع است. از حریم آرامش خود به درستی مراقبت کنید.

انرژی نامطلوبی پیرامون لباس های چرک حرکت می کند. هرگز سبد لباس های چرک را در اتاق خواب نگذارید. دست کم هفته ای یکبار ملافه ها را بشویید و عوض کنید و اتو بکشید تا انرژی تان پاک و سرشار از طراوت و نیروی حیات شود.


بهترین چیزی که در کشوی تخت خواب می توانید نگهدارید ملحفه ها و حوله های تمیز یا لباس خواب و سایر البسه کاملاً تمیز است.


انباشتگی در کمدها و گنجه ها همچون مشکلاتی در حال تعلیق، منتظرند

بعضی افراد حتی لباس هایی را که در ۲۰سال گذشته نپوشیده اند نگه می دارند بهانه شان این است که اگر آنها را به اندازه کافی نگهدارند دوباره باب روز می شود. اگر آن لباس را سال گذشته نپوشیده اید، رهایش کنید و طی این مدت اگر تمایل به پوشیدن لباس نداشته اید زمان آن لباس به سر رسیده است.

در بعضی از حمام ها از زمین تا سقف انبوهی از وسایل و کالاهای زیبایی و آرایشی چیده شده است. این لوازم در گوشه و کنار از روی قفسه ها و طاقچه ها گرفته تا درگاه پنجره و حتی دورتادور وان حمام و روی کف زمین به چشم می خورد و در هم ریختگی ایجاد می کند.
کار درست این است که با نصب محفظه ای این به هم ریختگی را سر و سامان بخشید.و البته رفع انباشتگی نمایید.


گاراژ و پارکینگ خودرو، محوطه محبوب معتادان انباشتگی است. مکانی برای حفظ قطعات ماشینی که دیگر صاحبش نیستید. از گاراژ می توان برای نگهداری اشیا استفاده کرد اما اشیایی که دوستشان دارید و از آنها استفاده می کنید فضای مرتب و منظم پارکینگ می تواند شادی بخش باشد.


جای انبار کردن اشیا در کشورهای مختلف،
در استرالیا مردم دوست دارند اشیا را در پارکینگ منزل یا یک انباری در زیرزمین روی هم تلنبار کنند. در انگلستان اتاق زیر شیروانی یا سرداب، در ایرلند گلخانه یا حیاط خلوت پشت ساختمان و در آمریکا در همه گوشه و کنار محل تلنبار کردن اشیاست.

به نظر شما در ایران چگونه است.....؟؟!!


چسبیدن به کتاب های کهنه مشکلی همگانی است. اما مشکل چسبیدن به کتاب های کهنه این است که به شما اجازه نمی دهد فضایی برای آرمان ها و اندیشه های نو بیافرینید. کتاب هایتان نمایانگر عقاید و باورهای شما هستند. وقتی که کتاب های زیادی در قفسه های کتابخانه خود دارید در عقاید و باورهایتان مصر می شوید و مانند کتاب های کهنه و قدیمی تان انرژی بو گرفته و پوسیده ای از وجودتان می تراود. اهدای کتاب به کتابخانه محله یک راه حل عالی است. همچنین می توانید آنها را به کسانی که کتاب دست دوم می خرند بفروشید. به طور همزمان هم رهایی از انباشتگی است و هم معامله.


اگر انبوهی از بریده های جراید دارید مهلت نگهداری برایشان در نظر بگیرید و اگر تا آن روز معین بایگانی نشدند آنها را روانه سطل زباله کنید. پس از خواندن مجلات آنها را نگاه ندارید مجلات را بخوانید و سپس به خانه سالمندان یا مطب پزشکان یا مدارس، یا سایر اماکن عمومی اهدا کنید.

عکس هایی را که یادآور دوران سخت گذشته است نگه ندارید. فقط آنهایی را نگه دارید که خوشحالتان می کند و احساس خوبی به شما می بخشد. مابقی را دور بریزید و فضا را خلوت کنید. جایی برای ورود موهبت های تازه و بهتر بیافرینید.


میز تحریرتان را خلوت کنید و امور کاغذی تان را به حداقل برسانید. زیرا این امر یکی از رموز موفقیت در کسب و کار است. میز تحریر پالایش یافته و منظم نمایانگر ذهنی پالایش یافته و منظم است و ذهن پالایش یافته و منظم قادر به مشاهده دقیق و دارای نقطه نظرهای سودمند است. اگر در کاغذ غوطه ور باشید همانجا خواهید ماند.


هدایایی را که دوست ندارید رها کنید. آنچه را که دوست دارید دارای انرژی نیرومند و درخشان و تابناک است و هدایایی که دوستشان ندارید دارای انرژی متعارض و ناراحت کننده ای است که موجب می شود شادابی وجودتان کاهش یابد. در واقع در خانه تان انرژی تیره ای تولید می کند.


آنچه نیاز به تعمیر دارد مکنده انرژی است. به این دلیل که همه متعلقات شما در پناه مراقبت و حمایت خودتان قرار دارد. شاید با خیال راحت آن تعمیر را به تعویق اندازید اما ذهن نیمه هشیارتان آن را پیگیری می کند و هر بار که آن شیء یا هرچه را که یادآور آن باشد می بینید انرژی تان فروکش می کند.


وقتی تجهیزاتی می خرید جعبه اش را به مدت ضمانت اش نگهدارید و بعد دور بیندازید. به این بهانه که شاید یک روز بخواهید اسباب کشی کنید و برای بسته بندی به جعبه نیاز داشته باشید، آن را برای ابد نگاه ندارید و اگر ناچار به نگهداری جعبه شدید مقوایش را به صورت مسطح نگاه دارید تا جای کمتری بگیرد. در این صورت از انرژی خالی هم خبری نخواهد بود.

ورودی خانه
ورودی، فضای ارتباطی بین دنیای بیرون و آشیانه گرم و نرم شماست. در این مکان است که افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند. از نظر فنگ شویی در ورودی خانه دهانه خانه است زیرا انرژی حیاتی مکان ها (انرژی چی) پس از ورود به خانه بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده شده و در زندگی اشخاص جریان می یابد.
ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد.

آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و عریض باشد. تا انرژی بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند. از آویزان کردن رخت آویز در این فضا خودداری کنید.

نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش انرژی مثبت و مفید می شود. اگر این کار با سبک دکوراسیون شما سازگاری ندارد از لامپ های هالوژن یا نورافکن های کوچک چند جهته استفاده و نور را به چهارگوشه ورودی پخش کنید.
اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در آن نصب کنید ولی مراقب باشید آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی مثبت را بازپس می فرستد.

در سرویس های بهداشتی نباید آینه روبه رو قرار گیرد زیرا انرژی وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت.

اتاق خواب و آشپزخانه نباید روبه روی در ورودی باشند اگر اتاق خواب روبه روی در ورودی باشد ناخودآگاه احساس ناامنی خواهید کرد. زیرا اتاق خواب شما در معرض دید است. در مورد آشپزخانه نیز مدام احساس گرسنگی خواهید کرد.

در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روی در ورودی باشد.

توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود. در صورت امکان گذاشتن یک کنسول و گلدان طرحدار روی آن، مناسب خواهد بود. دیوار روبه روی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.